Diskuze o směřováni muslimů v ČR

středa 18. červen 2008 08:32

Jak vypadá v české muslimské komunitě diskuze o tom, kam a jak bude směřovat česká muslimská komunita? Jak vypadá diskuze o principech, metodách a interpretaci islámu v Čechách?

V České Republice máme jen dva skutečné názorové proudy mezi muslimskými představiteli jejich postoj je víc než výmluvný.

Postoj lidí podporující vizi předsedy muslimské komunity v Brně Muniba Hasana Alrawiho:

 Musíme diskutovat se všemi muslimy ať již jsou zbožní nebo hříšní, ať již chodí do mešity nebo ne. Nečiňme rozdílu mezi muslimy na základě jejich názoru, původu, interpretace islámu. Musíme znát jejich názor a musíme jim umožnit podílet se na správě a řízení naši komunity. Učiníme–li chybu nesmíme se bát to přiznat a opravit ji. Islám v České republice musí byt vzorem spravedlnosti, upřímností a intelektuálního „ráje“. Musíme odmítnout a bojovat proti náboženskému extremismu a nevzdělanosti muslimů. Pojď té muslimové i nemuslínové je čas budovat společnou tolerantní společnost …

Postoj těch druhých:

Mlčte je zakázáno pochybovat o nás a našich krocích. Kdo není zbožný nesmí mít právo zasahovat do věci řízení muslimské komunity. Svoboda slova je pouze to co povolíme my. My jsme zbožní a proto rozumíme všemu. Nemůžete mít přátelsky vztah k nemuslimům a musíte usilovat o získáni co nejvíce moci. Nevychovávejte své děti pro život mezi nevěřícím, ale vychovávejte je jako by Česká republika byla muslimská země. Kdo kritizuje nás a naše názory je hříšník, kacíř a až přijde náš čas dáme mu co proto …

Takže kdo se stane vedoucím činitelem české muslimské komunity? Nevím, ale budoucnost ukáže jestli jsem se mýlil, když jsem varoval před těmi vlky v rouše beránčím. Nemusíte se mnou ve všem souhlasit, ale je třeba pohlednout pravdě do očí. Ne všichni muslimové jsou teroristé, extremisté a náboženští fanatici. Jde jen o to, kdo bude ovlivňovat  vývoj budoucích generací muslimů.

 

Lukáš Lhoťan

Lukáš Lhoťan

Lukáš Lhoťan

Evropa, Islám, Křesťanství, historie, filozofie a vše co ovlivňuje pohled člověka na svět.

Publicista, komentátor souvislostí s islámem, Evropou a pod. Účastník filozofických diskuzí se zájmem o historii všech naboženství specialně Judaismu, Křesťanství a Islámu.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora

Zajímavé články

Oblíbené stránky