Brněnští lidovci proti muslimům

sobota 17. květen 2008 22:19

Pokud jsou předsudky a neinformovanost zakořeněny v mysli lidí je to problém, ale pokud je neinformovanost a předsudky zakořeněna v myslích politiků či jiných veřejně činných osob je to vážný problém a závažné varováni. Obdobně lze za varováni považovat projev Jana Holíka šéfa brněnských lidovců v Brněnském deníku.

Pan Holík čtenářům tvrdí, že v „arabských zemích také nejsou povoleny křesťanské kostely“, také tvrdí, že „muslimu není v Brně zase tolik, aby potřebovali další prostor“. Nevím kde bere pan Holík takovou sebejistotu v tvrzení, že v arabských zemích nejsou povoleny kostely. Nejspíše čte některý z českých protimuslimských webů. Skutečnost je bohužel taková, že kostely jsou opravdu zakázány v Saudské Arábii (kterou ale většina muslimů považuje za extremní až fanatickou zemí), ale v ostatních arabských zemích nejen existují kostely, ale také probíhá jejich výstavba. Například v Sýrii je křesťanů kolem 10 procent a křesťané jsou v arabských zemích mnohdy i ve vysokých funkcích státní správy.

Také jeho tvrzení o tom, že muslimů není tolik aby potřebovali větši mešitu je lživé. Na rozdíl od pana Holíka vím kolik muslimů se schází v brněnské mešitě. Je nezpochybnitelným faktem, že muslimů v Brně za posledních deset let značně přibylo (převážně slovanského původu) a je pro ně dnes již těžké ne-li nemožné vejit se do malé mešity.

Nevím jestli výroky šéfa brněnských lidovců jsou jeho osobním názorem nebo všeobecným „názorem“ lidovců, ale vzhledem k tomu, že obdobné názory zastávají někteří lidovci při diskusi o stavbě mešity v Teplicích a Hradci Králové jsou lidovecké názory přinejmenším znepokojivé.

Lukáš Lhoťan

Lukáš Lhoťan

Lukáš Lhoťan

Evropa, Islám, Křesťanství, historie, filozofie a vše co ovlivňuje pohled člověka na svět.

Publicista, komentátor souvislostí s islámem, Evropou a pod. Účastník filozofických diskuzí se zájmem o historii všech naboženství specialně Judaismu, Křesťanství a Islámu.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora

Zajímavé články

Oblíbené stránky