Čeští nacionalisté: „Židé vládnou Česku“

sobota 10. květen 2008 14:36

Informační boj mezi lidmi kolem Ligy proti antisemitismu a českou židovskou obcí na jedné straně a českými nacionalisty na straně druhé dostává stále zřetelněji novou podobu. Zatímco Lize se podařilo získat na svou stranu většinu veřejně činných osob čeští nacionalisté se soustřeďují stále zřetelněji na získáni sympatii a podpory široké veřejnosti.

Například stále efektivněji začínají používat moderní technologie. V posledních dnech po internetu koluje odkaz na vide vyrobené českými nacionalisty a mající název „Nadvláda Židů - mýtus?“ Video si můžete prohlednout zde.

V tomto krátkém filmu poukazují čeští nacionalisté na skutečnost, že majitelem TV NOVA je prezident Světového židovského kongresu a předním byl majitelem člen pražské židovské obce. Nacionalisté se soustřeďují hlavně na skutečnost, že tito dva lidé měli údajně sehrát komedii kolem arbitráže a v důsledku jejich „konspirace“ musel český stát zaplatit několik miliard korun odškodného prezidentovi židovského kongresu.

Osobně se na celou záležitost dívám širší optikou. Neboť podobnou argumentaci  manipulaci s fakty jaké vidíme v tomto případě se dopouštějí i čeští bojovníci proti muslimům. Na jejich webech a v jejich „dokumentárních“ filmech zaznívají stejné manipulace a tvrzení jako v případě výše uvedeného filmu českých nacionalistů.

Z největší pravděpodobností tento krátký film namířený proti židům vyvolá celospolečenské odsouzení bude ale naše společnost opět pokrytecká a odsoudí nenávist jen vůči židům nebo bude objektivní a odsoudí i ty kdož vyvolávají nenávist vůči muslimům?

Lukáš Lhoťan

Lukáš Lhoťan

Lukáš Lhoťan

Evropa, Islám, Křesťanství, historie, filozofie a vše co ovlivňuje pohled člověka na svět.

Publicista, komentátor souvislostí s islámem, Evropou a pod. Účastník filozofických diskuzí se zájmem o historii všech naboženství specialně Judaismu, Křesťanství a Islámu.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora

Zajímavé články

Oblíbené stránky