Kontroverzní kauza - Liga proti antisemitismu proti Zvedavec.org

úterý 15. leden 2008 23:11

Českou internetovou scénu v těchto dnech rozbouřilo trestní oznámení podané Ligou proti antisemitismu na Občanské sdružení Zvědavec. Petr Jakeš, pracovník Ligy proti antisemitismu, viní Občanské sdružení Zvědavec z několika trestných činů, konkrétně ze schvalováni trestného činu, z podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod a z podpory a propagace hnutí směřujících k potlačení práv a svobod člověka.

Policie již zahájila v celé věci šetření a již brzy by měly být známe její závěry. Výsledky policejního šetření ve věci Občanského sdružení zvědavec mají velký význam. Pokud totiž přistoupí policie k předáni věci státnímu zástupci a bude zahájeno řízení proti Občanskému sdružení Zvědavec., může to mít dopad na činnost samotného stěžovatele - Ligy proti antisemitismu.

Nejspíše vás toto mé konstatováni překvapí dovolte tedy abych vám jej vysvětlil. Občanské sdružení Zvědavec je Ligou proti antisemitismu viněno z šíření antisemitismu, nenávistí vůči židům a podněcováním k nenávisti vůči židům.

Podobnou činnost jako Občanské sdružení Zvědavec vyvíjí i členové ligy proti antisemitismu. Například mezi zákládající členy a signatáři Ligy proti antisemitismu jsou členové skupin, jejíž činnost lze také charakterizovat jako podněcováni nenávisti vůči muslimům, šíření islamofobie/muslimofobie  a nenávisti k přistěhovalcům.

Například Adam Bartoš je členem redakčního týmu webu Eurabia.cz, který publikuje články zaměřené podobným tématickým směrem jako webové stránky Občanského sdružení Zvědavec, tedy kritiky multikulturalismu, a současných západních elit a jejich údajné servility vůči muslimům a pouze neobviňuje ze snahy ovládnout svět židy, ale muslimy. Dalším příkladem je Jicchak Seifert jehož některé citace v článcích na webu Eretz.cz mají nenávistný podtext vůči Arabům, Palestincům, muslimům. O tom, že web Eretz.cz propaguje členy teroristických židovských skupin, také netřeba se přiliž rozepisovat.

Další zajímavou postavou je Lukáš Petřík, předseda Mladé pravice, který se netají podporou extremního křídla v rámci ODS a někteří čeští novináři jeho texty o přistěhovalectví označili za xenofobní a rasistické.

Dalšímu zajímavými členy Ligy jsou Mojmír Kallus, Yekta Uzunoglu, Břetislav Olšer, Svatopluk Karásek, Dan Drápal. Někteří členové Ligy proti antisemitismu jsou členy organizací, které se účastní každoroční protiislámské a xenofobní akce 11.9 v Praze na Jungmanové náměstí.

Pokud se tedy rozhodnou policejní orgány zahájit stíháni členu Občanského sdružení zvědavec, měly by zahájit také šetření ve věci členů Ligy proti antisemitismu a jejich aktivit. Bude zajímavé sledovat jestli se v České republice opravdu měří všem stejné jak nám tvrdí oficiální media. A neškodilo by kdyby i Liga proti antisemitismu se stala něčím jiným než jen nástrojem k umlčení kritiku sionismu a pravicové radikální pro-izraelské ideologie.


Lukáš Lhoťan

Lukáš Lhoťan

Lukáš Lhoťan

Evropa, Islám, Křesťanství, historie, filozofie a vše co ovlivňuje pohled člověka na svět.

Publicista, komentátor souvislostí s islámem, Evropou a pod. Účastník filozofických diskuzí se zájmem o historii všech naboženství specialně Judaismu, Křesťanství a Islámu.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora

Zajímavé články

Oblíbené stránky